کلینیک آذین

جدید ترین روش کاشت مو در ایران

کاشت مو عملی است که طی آن فولیکول های مواز قسمتی از بدن که محل دهنده یا بانک مو نامیده می شود به قسمت بدون مو و طاس بدن که مورد نظر ماست منتقل می شود که قسمت دریافت کننده نامیده می شود. در این روش با حداقل تهاجم، گرافت های حاوی فولیکول های مو که ذاتاً مقاوم در برابر ریزش هستند(مانند موهای پشت سر) به پوست سر طاس پیوند می شوند.موی پیوند شده نه تنها یک موی طبیعی است بلکه تا پایان عمر دائمی بوده، رشد می کنند، بلکه جنس ، رنگ و حتی تغییرات رنگ آن ها همانند تغییرات رنگ موهای پشت سر خواهد بود. کاشت مو در کلینیک آذین به دو روش استخراج واحد فولیکول (FUE ) و پیوند واحد فولیکولی (FUT)انجام می گیرد.

این مقاله را به صورت صوتی گوش دهید

0:00
0:00

روش های کاشت مو

روش FUE

طی این عمل فولیکول های مو از ناحیه پشت و کناره های سر استخراج میشوند. فولیکول ها به صورت مجزا و با وسیله ای به نام میکروپانچ توسط پزشک برداشته می شوند. برداشتن هر فولیکول زخم کوچکی به اندازه 1 میلیمتر برجای میگذارد. بد نیست بدانید هر فولیکول میتواند یک تا چهار تار مو در خود جای دهد. این موها سپس با برش های بسیار ریز در ناحیه مورد نظر کاشت می شوند. بسته به نوع عمل و تعداد تار مو,عمل کاشت مو به چند ساعت زمان و حتی گاهی به چند جلسه کاشت نیاز دارند. در این روش از هیچ بخیه ای استفاده نمی شود. مراجعه کننده نیاز به استراحت و دوره نقاهت ندارد و بهبودی اغلب در مدت زمان کوتاهی حاصل می شود.

 روشFUT

در این روش ناحیه ای از پوست سر که فولیکول های مناسبی دارد عموما از ناحیه پست سر برداشته میشود. سپس این ناحیه با استفاده از بخیه ترمیم میشود. در نتیجه یک علامت خطی بسته به اندازه ی ناحیه برداشته شده در پشت سر باقی میماند که البته به وسیله مو پوشانده میشود. سپس فولیکول های مو از ناحیه برداشته شده استخراج شده و با برش های بسیار ریز در ناحیه مورد نظر کاشته می شوند. در این روش نسبت به FUE درد و تورم بیشتری گزارش شده است.

کاشت مو با استفاده از سلول های بنیادی

سلول بنیادی سلولی است که توانایی تمایز به هر نوع سلولی در بدن را دارد.در واقع سلول های بنیادی سلول های غیرتخصصی ای هستند که میتوانند هر ارگانی در بدن را بسازند. این عمل با برداشت نمونه ای با پانچ از پوست سر انجام می شود . سپس سلول های بنیادی از نممونه استخراج شده و پس از آماده سازی به ناحیه مورد نظر تزریق می شوند.پس از مدتی موهای جدید تشکیل شده , رشد می کنند و ناحیه خالی سر پر از موهای جدید می شود.

کاشت موی روباتیک

این عمل به ورش FUE صورت می گیرد. ابتدا به پوست سر داروی بی حسی تزریق می شود سپس روبات با یافتن محل دقیق فولیکول و زاویه رشد مو فولیکول های مورد نظر را با دقت بسیار و بدون برجای گذاشتن کوچکترین علامتی خارج می کند. سپس این فولیکول ها بلافاصله و با استفاده از یک پنس موئی بسیار ظریف در نواحی مورد نظر کاشته می شوند. فرایند طبیعی لخته شدن خون در نواحی آسیب دیده , به محافظت از فولیکول های کاشته شده کمک می کند.

معیار انتخاب نوع کاشت مو چیست ؟

زخمی که در نتیجه برداشت و کاشت مو برجای خواهد ماند.

الگوی ریزش موی فرد

کیفیت و مقدار موی ناحیه دهنده ( بخشی از سر که فولیکول های مو از آنجا برداشته می شوند.)

وسعت ناحیه ای که مو در آنجا کم پشت یا دچار ریزش شده.

قبل و بعد از کاشت مو

قبل از عمل کاشت مو

ممکن است مراقبت یا باید و نباید های قبل از انجام کاشت مو دغدغه ی خیلی از افراد باشد. بنابراین بهتر است قبل از اقدام به کاشت مو آمادگی های لازم را کسب کنید.

در صورت وجود بیماری زمینه ای یا مصرف داروی خاص حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

حداقل از سه روز قبل از انجام عمل آسپرین , وارفارین و سایر داروهای ضد انعقاد را مصرف نکنید. مصرف این داروها احتمال خونریزی را در شما افزایش می دهد.

حداقل از یک روز قبل سیگار و الکل مصرف نکنید. مصرف سیگار عملکرد داروهای بی حسی را مختل کرده و کشیدن سیگار خونرسانی به پوست به خصوص پوست سر را کاهش می دهد.

بهتر است در روز عمل لباس دکمه دار بپوشید زیرا پس از اتمام کاشت مو نباید فشاری به فولیکول های تازه کاشته شده وارد شود.

مدت زمان عمل ممکن است 6 تا 8 ساعت بسته به تعداد گرافت های کاشته شده به طول بیانجامد.

دوش بگیرید. تا چند روز بعد از کاشت مو اجازه ی حمام رفتن و شستشوی موهایتان را نخواهید داشت.

پس از کاشت مو

روز اول پس از کاشت مو سرتان بانداژ می شود تا از انتقال التهاب به نواحی صورت و نیز بروز عفونت پیشگیری به عمل آید. تورم, وجود نقاط قرمز در ناحیه کاشت و ناحیه ای که گرافت های مو استخراج شده اند , امری طبیعی است.

در این مرحله آنتی بیوتیک و مسکن برای شما تجویز می شود. برای پیشگیری از ایجاد زخم و لخته شدن خون در نواحی کاشت اسپری کردن روزانه و نحوه ی نظافت ناحیه مورد نظر به شما آموزش داده می شود.این کار روند بهبودی را تسریع می کند.

پس از حدود 7 تا 10 روز گرافت های مو در جای خود محکم شده و در اثر تماس دست نمی افتد. از این مرحله به بعد ساقه موهای کاشته شده به مرور میریزند اما نگران نباشید.فولیکول های مو در داخل پوست باقی میمانند. حداقل تا یک هفته از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید.

مزایای کاشت مو

ریزش مو به خصوص اگر در سنین پایین اتفاق بیافتد ممکن است اعتماد بنفس فرد را کاهش داده و حتی حضور وی را در عرصه کار و اجتماع خدشه دار کند. پر پشت شدن موها علاوه بر اینکه در فرد احساس جوانی ایجاد می کند حقیقتا ظاهر وی را نیز جوانتر و شاداب تر خواهد کرد.

عوارض کاشت مو

درد , التهاب , خونریزی و عفونت از عوارض احتمالی کاشت مو هستند. به خاطر داشته باشید در صورت مصرف صحیح داروهای نسخه شده توسط پزشک و رعایت مراقبت های بعد از عمل احتمال بروز چنین عوارضی بسیار اندک خواهد بود.

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما نگران نباشید مشاورین ما با توجه به شرایط شما بهترین راهکار را به شما ارائه خواهند کرد.

تکنیک مورداستفاده برای کاشت مو

قیمت کاشت مو در روش FUT FUE , و ترکیبی متغیر خواهد بود.

وسعت ناحیه کاشت مو

بسته به وسعت ناحیه بدون مو هزینه کاشت متفاوت خواهد بود.

 

دریافت مشاوره

مشاوره خود را بشنوید

0:00
0:00

و یا درخواست خود را ثبت کنیدکاشت مو طبیعی

کاشت مو احسان علیخانیکاشت مو اصفهانکاشت مو اقساطیکاشت مو ایران نوینکاشت مو بدون جراحیکاشت مو برای زنانکاشت مو به روش fitکاشت مو به روش sutکاشت مو تهرانکاشت مو در شیرازکاشت مو رنسانسکاشت مو رویانکاشت مو شهاب حسینیکاشت مو شیرازکاشت مو مشهدکاشت موی سرکاشت موی مصنوعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *